Doba se mění

Doba se mění

moc ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti. Po revoluci se vše změnilo i pro mě, jsem rozená Němka, ale od mala žiji v Praze. V dobách převratu, mi bylo 25 let, byla jsem mladá, silná, zkušeností se začínalo dostávat a němčina byl můj druhý, první rodný jazyk. Maminka na mě vždycky mluvila německy a tatínek Česky. Aniž by tušili, jak moc mi tato škola pomůže. Dnes je tento jev naprosto běžný a moje malá vnoučata mají mnoho spolužáků, kteří mluví dvěma jazyky po svých rodičích.

Sehnat pro mě práci v době změn, kdy se Německé firmy valili do Česka a nejprve do Prahy, bylo víc, než jednoduché, moje němčina byla bezchybná. Dostala jsem se ve své kariéře na velmi vysokou pozici v německém řetězci supermarketů, kde jsem strávila krásných 20 let. Takže jsem usnula na vavřínech ale… „doba se mění“ a mě tohle uniklo! Do pražské pobočky přijel nový mladý šéf z Německa, který v duchu „nové koště dobře mete“ začal zametat. A já po padesátce, se zaručenou hypotékou, rozvedená, znalostí všech business kliček, jsem se ocitla na minutu bez místa. Stále sebevědomá jsem se rozhlédla po práci, jako dříve, to nebude problém, ale?!

Všude chtějí jen angličtinu jako hlavní komunikační jazyk, korporace, malé firmy, velké firmy a především ty Německé? Kde to žiju?

Moje hypotéka rázem zajištěná nebyla a já jsem konečně procitla ze svého krásného snu.
První, co jsem na internetu začala s panikou hledat, byl intenzivní kurz angličtiny. Samozřejmě anglicky jsem uměla, ale jak? Jak rychle se naučit anglicky a být schopná absolvoval pohovor v angličtině? Ideálně hned??? Vydala jsem se střemhlav vzdělávání…

Samozřejmě každý příběh musí mít svoji třešnička na dortu. Pustila jsem se do pobytového kurzu, kde jsem potkala vedoucího manažera jedné německé pobočky v Praze, který si také oprašoval angličtinu, spřátelili jsme se na společné lodi „přežít“ v anglicky mluvícím světě a on mi nabídl pracovní pozici.
Už přes rok tvoříme perfektní pracovní tým.

Takže závěrem bych Vám ráda sdělila. Neusněte na vavřínech, ani ve svém pohodlí a občas se zastavte a zamyslete se, zda není čas na oprášení něčeho, co už jste trošku uměli, teď to úplně nutně nepotřebujete, ale určitě to není dokonalé.

Může se Vám to hodit, ani nevíte jak rychle!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *