Povýšení v zaměstnání a nutná komunikace v angličtině

Jsem, jak ráda říkám „Husákovo dítě“, takže s vymizelou znalostí ruštiny a nulovou angličtinou. Dělám už pár let v Americké firmě, což je krásný paradox. Nulová angličtina v Americké firmě. Ale život je plný paradoxů.

Naše produkty jsou naprosto specifické a pobočky máme po celém světě, ale na Českém trhu je odbyt, takže čeština naprosto dostačující. Telekonference, kde člověk sedí a poslouchá čísla jsem zvládala i se svými znalostmi. V pohodě jsem si užívala svojí zapracované pozice. Náš tým řídí kamarádka a my jsme celkově součástí týmu, který je v Holandsku. Vše je ovšem řízeno z Brna. Ale co čert nechtěl (nebo chtěl), kolegyně šéfová otěhotněla a rovnou rizikově.

Pro kolegyni splněný sen, pro mě noční můra!

Když reorganizace, tak komplet, náš nejvyšší šéf mě postavil do pozice, že já půjdu na její místo. Byla jsem poměrně hodně v šoku, její práci bych asi s maximálním nasazením a bez spánku několik příštích let zvládla, ale řídit tým v Holandsku? Anglicky denně? Proč já?!

Nejprve jsem mrkla po nových pracovních nabídkách, to ne mám to tady ráda, navíc všude chtějí na pohovoru stejně angličtinu. Takže anglicky ideálně hned a perfektně!

Kde, jak? Doba, kdy jsem mohla letět na 3 týdny na Maltu, nebo do Anglie, nebo snad chodit rok do jazykovky je nenávratně pryč! V duchu hesla „teď a tady“!

Zamávala jsem letošní dovolené v Chorvatsku s přáteli a vyrazila na intenzivní jazykový kurz s „nepřáteli“, kde budeme mluvit jenom anglicky 🙂

kurz angličtinyDobrá zpráva je, že nepřátelé tam nebyli, ale že jsem strávila hezký týden s milými lidmi a svojí schopnost konverzovat anglicky jsem vyhnala hodně rychle vysoko, krásně jsem se rozmluvila. Nezbývalo nic jiného, doma jsem si dala čas na přípravu, nadrtila slovíčka, prosvištěla přítomný, budoucí a minulý čas, abych přežila a teď děj se vůle boží! Kurz byl jen na týden, vlastně to byla nakonec hezká dovolená, kde jsem poznala i nové lidi, se kterými jsem stále v kontaktu. Prostě nikdo nikdy neví, co ho potká a jak rychle to bude.

Hypotéka i já jsme zachráněny, sice potřebuju angličtinu ještě dopilovat, ale nejlepší je praxe. Takže teď jsme schopná s kolegy z Holandska telefonovat běžně, vždy se nějak domluvíme. Navíc mi šéf slíbil, že mě na kurz pošle znovu a ještě mi ho zaplatí, takže vítězství na plné čáře. Lepší pracovní pozice, angličtina v kapse a příští rok můžu na dovolenou i jinam než zase do Chorvatska 🙂

Zdravím Vás všechny

Tereza

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *