Naučte se anglicky s rodilým mluvčím a na cestách vás nic nepřekvapí

Naučte se anglicky s rodilým mluvčím a na cestách vás nic nepřekvapí

Chystáte se na dovolenou nebo na pracovní cestu? Ať už vycestujete s cestovní kanceláří, nebo po vlastní ose, můžete se občas dostat do situací, ve kterých budete muset použít vaše znalosti cizího jazyka. V takových případech je určitě lepší být připraven, ne překvapen.

Nemusí se nutně jednat jen o problémy. Třeba si budete chtít jen něco vyřídit, případně se zeptat na cestu a zajímavá místa v okolí. Ve všech případech je cestování díky znalosti angličtiny daleko jednodušší, pohodovější a zároveň i bezpečnější.

Vypilujte si konverzaci

Nezapomínejte na to, že není důležité umět jen správně přečíst nápis na cedulích a ukazatelích, ve velké míře budete potřebovat s někým komunikovat. A právě konverzaci si můžete nejlepším možným způsobem vypilovat na intenzivních kurzech angličtiny s rodilými mluvčími.

Omlouvám se, ale nerozumím…

Nejlepší by bylo, kdybyste tuto větu nikdy nemuseli použít. Každý má trochu jiný přízvuk a výslovnost a občas je paradoxně nejtěžší porozumět lidem, pro které je angličtina mateřským jazykem. Cestování do Velké Británie či USA se díky tomu může stát doslova utrpením. Tamní lidé mluví přirozenou výslovností a často velmi rychle a díky tomu na jejich angličtinu prostě nestačíte. Je dobré se na tyto situace připravit. Jak jinak než pomocí kurzů s rodilými mluvčími.

Díky kurzům s rodilými mluvčími si navíc můžete osvojit fráze a slovní obraty, se kterými se během klasických kurzů často nesetkáte, ale na cestách vám přijdou vhod. Jak vhodně pozdravit na recepci? Jak si správně objednat v restauraci? Co říct, když vstoupíte do obchodu? Co dalšího se sluší a patří? Na všechny tyto otázky můžete najít odpověď na kurzech s cizinci. Na cestách vás díky tomu již žádná situace nepřekvapí.

Časová nenáročnost a maximální přizpůsobení

Intenzivní kurzy šetří čas, a i když se dozvíte o neplánované cestě, která má proběhnout za několik týdnů až měsíců, díky intenzivnímu kurzu angličtiny s rodilým mluvčím to zvládnete.

Během pár dní si oživíte slovní zásobu, ale hlavně konverzaci, kterou pak na cestách můžete obratně používat. Výhodou je, že se s rodilým mluvčím přesně domluvíte na tématech, která chcete procvičovat a máte-li v plánu cestu do zahraničí za nějakým konkrétním účelem, téma je jasné.

článek od Elišky Záhorské únor 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *